Hakkımızda

//www.kizilaydakidershaneler.com/wp-content/uploads/2018/01/cropped-logo.png

Odtülüler Dershanesi Ankara’nın merkezinde Kızılay’da bulunan bir kurumdur. Yenilikçi, çağdaş, modern eğitim anlayışıyla hizmet veren bir kurumdur. 2018-2019 eğitim öğretim yılı içerisinde her yıl olduğu gibi bu yılda dinamik kadromuz, yenilenen sistemimizle kurum olarak öğrencilerimize hizmet vermekteyiz. Öğrenci merkezli eğitim  sisteminin uygulandığı sistemde sürekli yenilenen sınav sistemlerine uygun olarak yapılan değişimleri yakından takip ederek, bu değişimlere paralel olarak yeni düzenlemelerle kurum olarak kendimizi sürekli yenilemekteyiz. Çağdaş ve yenilikçi bir ülke için araştıran, sorgulayan, inceleyen, merak eden, sürekli kendini geliştirmek için çabalayan öğrencilere ihtiyaç vardır. Öğrencilerin soru sormaktan kendilerinin ifade etmekten korkmaması gerekir. Öğretmenlere soru sormak, yapılan yanlışlara itiraz edebilmek gerekir. Bilinçli, kendini ifade etmekten korkmayan nesiller yetiştirme hedefindeyiz.

Öğrencilere gerekli olan okul derslerinin yanında Odtülüler Dershanesi onların kişisel ve sosyal gelişimlerini destekleme amaçlı uygulamalarda da bulunmaktadır. Bu uygulamaları şöyle sıralayabiliriz:

Hızlı okuma teknikleriTarih ve coğrafya şifreleriHafıza eğitimiMeslek seçimi eğitimiVerimli ders çalışma teknikleriDiksiyon çalışmalarıDuygusal zekayı geliştirme yöntemleriSınav kaygısıyla başa çıkabilme yollarıİletişim öğrenme ilkeleriBeden dili nedir?Test teknikleriDikkat geliştirme teknikleri

Çoğu öğrenci kendinin ve yeteneklerinin farkında olmadığı için seçeceği meslek konusunda bocalamalar yaşayabilir. Öğrencilerin kendilerini tanımaları güçlü ve zayıf yönlerini bilmeleri onların çok yönlü gelişmeleri için avantaj sağlayacaktır. Hem okul başarılarını hem de sınav başarılarını artırarak öğrencilerin meslek seçimlerine etki edecektir. Odtülüler Dershanesi’de öğrencilerine çok yönlü gelişimleri için uzmanlar tarafından danışmanlık hizmeti vermektedir. Rehberlik servisiyle işbirliği içerisinde sorunlarını çözmeyi amaçlamaktadır. Verilen eğitimler sayesinde sınav kaygıyla başa çıkabilme, stres ve sınavda yaşanılan başarısızlığın nedenlerinin tespiti ve önlenmesine yönelik eğitimler verilmektedir. Bu sayede okul başarılarıyla birlikte sınav başarıları da artmaktadır.

10-15 kişilik butik sınıflarımız, kalabalık sınıfların aksine öğrenciyle birebir ilgilenme ve sorularına daha hızlı şekilde dönüş imkanı sağlamaktadır. Bu da öğrencilerin daha hızlı ve etkili bir eğitim almasını sağlayarak onların başarılı olmalarını kolaylaştırır. Teknolojik açıdan donanımlı sınıflarımızla öğrencilerimizin teknolojik açıdan ihtiyaç duyabileceği tüm imkanları onlara sunmaktayız.

×
Merhaba,
Size nasıl yardımcı olabilirim?