KIZILAYDAKİ BUTİK DERSHANELER

Kızılaydaki butik dershaneler Ankara Kızılay’da 10 yıldır eğitim veren bir kurumdur. Butik dershanecilik anlayışına sahip kurum dershaneler içerisinde en iyisidir. Önceliği öğrenci olan kurum eğitimde öncüdür. Birçok öğrenci ve veli tarafından öncü eğitim kurumu olarak ilk tercih edilen yerlerin başında gelmektedir. Öğrenciler için temel eğitimin yanı sıra öğrencilere gerekli olan rehberlik etkinlikleri de düzenlenmektedir. Öğrenciler için 10 yıllık bir eğitim deneyim geçmişine sahip olan kurum öğrenciler için gerekli olan tüm öğrenme konuları öğretmektedir. Öğrencilere ihtiyaç duydukları en iyi eğitimi veren kurum konu anlatımlarını öğrenci merkezli bir anlayışla aktarmaktadır. Öğrenciler için buluş ve araştırma inceleme tekniği ile konu anlatımları yapılmaktadır. Sınıflardaki öğrenci sayıları 12 kişilik olduğu için öğrencilerin aktif olduğu ders anlatım teknikleri kullanılmaktadır.

Kızılaydaki butik dershaneler 12 kişilik sınıflarda öğrencilerin yaparak yaşayarak öğrenme yöntemiyle eğitim verilmektedir. Öğrenciler derslere aktif bir şekilde katıldıklarında dersleri daha iyi anlarlar. Bu yüzden öğrencilerin derste aktif oldukları yöntem ve teknikler kullanılmaktadır. Buluş, araştırma-inceleme yöntemi, beyin fırtınası, gözlem, gezi, istasyon, drama, görüş geliştirme, tartışma teknikleri gibi pek çok yöntem ve teknik kullanılmaktadır. Bu yöntem ve teknikler sayesinde öğrenci merkezli bir anlayışla dersler devam etmektedir. Öğrencilerin etkin olduğu yöntem ve teknikte soran, araştıran, sorgulayan, sorun çözen öğrencidir. Öğretmen öğrenci için yol gösteren ve rehber konumundadır. Takıldığı yerde ona yardımcı olan, yol gösteren, ipucu veren, başarma konusunda öğrencisini cesaretlendiren öğretmendir.

Kızılaydaki butik dershaneler arasında en iyiler arasında öncü olan kurum eğitim konusunda hassas bir kurumdur. Bu hassasiyeti sebebiyle kurum çalıştığı öğretmenler, yöneticiler, tüm personelin seçiminde özen göstermektedir. Kızılaydaki dershaneler beraber çalıştıkları öğretmenleri ve tüm personeli dönem içerisinde hizmet içi eğitime almaktadır. Yıl içerisinde yaşanan değişimlere ve yeniliklere paralel olarak hizmet içi eğitim programlarına katılmaktadırlar. Öğrencilere verilen kaynaklarda özgün ve özeldir. Dershane kaynakları her yerde olmayan özgün sorulardan oluşan kitaplardır. Etüt öğretmenleri ve kurumda çalışan öğretmenlere soru yazdırılmaktadır. Öğrencilerin dersine giren öğretmenler ve etüt öğretmenleri ayrıdır. Deneyimli, alanında uzman öğretmenler ders anlatırken, etütleri yeni mezun öğretmenler vermektedir. Bu sayede öğretmenler deneyim kazanırken öğrencilerde başka öğretmenlerinin tekniklerini karşılaştırma olanağına sahip olurlar.

Bir önceki yazımız olan ANKARA DERSHANE TAVSİYELERİ başlıklı makalemizde Ankara dersane tavsiyeleri, Ankara dershane tavsiyeleri ve Dersane tavsiyeleri Ankara hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

×
Merhaba,
Size nasıl yardımcı olabilirim?