KIZILAYDAKİ DERSHANELER

Kızılaydaki dershaneler Ankara merkezde ulaşım açısından çok kolay bulunabilen bir yerdedir. Kızılay Ankara’nın en merkezi yerindedir. Tüm ilçelerden kolaylıkla ulaşıma sahip yerdedir. Otobüs, dolmuş, metro gibi pek çok ulaşım aracıyla rahatlıkla ulaşılabilecek bir merkezdir. Dershanelerin merkezi olan bir Kızılay’da dershane tercihi yaparken dikkat etmeniz gereken belli başlı kriterler vardır. Öncelikle dershanenin eğitimi çok önemlidir. Öğrencilere milli ve manevi değerlere sahip, Atatürk ilke ve inkılapları doğrultusunda, iyi bir akademik eğitimin verilmesi gerekir. Başarılı bir eğitim hayatı için eğitim alınan okul çok önemlidir. Dershanelerin öğrenci için gerekli akademik eğitimleri düzenli ve sistemli bir şekilde verilmesi gerekir. Dershanelerdeki sınıflar çok kalabalık olmamalıdır. Verimli bir ders için 12-15 kişilik sınıflarda eğitim verilmesi idealdir.

Kızılaydaki dershaneler akademik eğitimin yanında öğrenciler için gerekli olan psikolojik desteğinde verilmesi gerekir. Öğrenciler için dershanelerde sosyal, sportif ve kültürel etkinliklere zaman ayrılamamaktadır. Sürekli ders odaklı bir eğitim bir süre sonra öğrencileri bunaltmaktadır. Öğrencilerin sınav odaklı bir sistem içinde yoğun olarak ders çalışmaları onların ders motivasyonunu ve konsantrasyonu düşürmektedir. Sınıf öğretmenleri tarafından sosyal etkinliklere götürülebilirler. Bazı hafta sonları sinema, tiyatro ve yazın piknik, konser gibi etkinliklerle öğrencilerin motivasyonları artırılabilir. Bu tarz etkinlikler öğrencilere çok iyi gelebilir. Arada bir sınav ve okul psikolojisinden uzaklaşmak gerekir. Dolan kafaları bazı etkinliklerle boşaltmak öğrencilere iyi gelecektir. Öğretmenlerin ve öğrencilerin fedakar olmaları gerekir.

Kızılaydaki dershaneler öğrencilere rehberlik ve motivasyon saatleri yapılmaktadır. Öğrencilerin birçoğu nasıl ders çalışması gerektiğini bilememektedir. Çok çalışmalarına rağmen verimli çalışamadıkları için derslerinde ilerleme kaydedemezler. Çok çalışıyorum ancak başaramıyoruz diyerek bir süre sonra çalışmayı bırakabilirler. Bu da öğrencilerin başarısızlığa sürükler. Öğrenciler öncelikle kendilerini tanımalıdır. Çoğu kendini tanıdığını zanneder ancak tanımaz. Tanımadığı için artı ve eksik yönlerini tam olarak bilemezler. Kendini tam olarak tanıyamamak insanı tüm yönlerden etkiler. Bunların başında okul alan tercihleri gelir. Özelliklerini bilen, kendini tanıyan öğrenciler başarılı olabilecekleri alanları tercih ederler ve yıllar sonra hayatları boyunca devam edecekleri meslekleri seçebilirler. Ayrıca nasıl ders çalışmalarını gerektiğini öğrenmek, uygun çalışma yöntemiyle ders çalışmak öğrencilerin başarılarını artırır.

Bir önceki yazımız olan KIZILAY DERSHANE FİYATLARI başlıklı makalemizde kızılay dershane ve kızılay dershane fiyatları hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

×
Merhaba,
Size nasıl yardımcı olabilirim?